Filtry dzbankowe 

26 produktów
Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów

Filtr dzbankowy do wody z kranu

Filtr do wody dzbanek jest niezastąpiony w każdej kuchni. Dzięki nim od razu wyczujesz różnicę w smaku i zapachu wody. Decydując się na filtr dzbankowy, możesz być pewny, że Twoja woda jest wolna od takich zanieczyszczeń jak: chlor, rdza, magnez, piasek, błoto, żelazo, ołów, bakterie, wirusy itp.  Warto pamiętać o terminowej wymianie wkładów w dzbanku filtrującym. Aby nam to ułatwić, niektóre dzbanki znajdujące się w naszej ofercie posiadają mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu.

Butelki filtracyjne

Jeśli szukasz butelek do wody z filtrem – znajdziesz je u nas. Wykonane są z solidnego materiału, dzięki któremu butelkę możesz zabrać zarówno na trening, jak i wycieczkę rowerową. W Twoim plecaku będzie całkowicie bezpieczna. Filtry butelkowe nadają się zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody.

Filtry dzbankowe i butelki o różnych pojemnościach

W naszym sklepie internetowym dostępne są filtry dzbankowe o pojemności 2,4 l, 2,5 l, 2,8 l oraz 4,2 l, znanych i cenionych producentów takich jak: Aquaphor czy UST-M, a także butelki do wody z filtrem oraz wkłady filtrujące do dzbanków. Wyprodukowane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i odpornych na uszkodzenia. Wszystkie produkty zawarte w tej kategorii odznaczają się niezwykle prostą instalacją i obsługą, tak by każdy bez problemu mógł z nich korzystać. Co więcej, filtr do wody dzbanek jest wyposażony w ergonomiczną rączkę i wygodny system nalewania.

Wiele korzyści stosowania dzbanków filtrujących do wody z kranu

Często słysząc, gdy ktoś z naszych znajomych rozprawia o korzyściach stosowania wody filtrowanej, traktujemy to, jak fanaberię. W końcu, jeśli mamy zastrzeżenia co do smaku lub zapachu wody, to przecież możemy kupić wodę butelkowaną. Warto jednak zastanowić się nad szerszym kontekstem. W końcu woda nie służy nam tylko do zaspokajania naszego pragnienia. Gotujemy na jej bazie codzienne potrawy, myjemy warzywa i owoce, kąpiemy się w niej, sprzątamy powierzchnie, pierzemy ubrania... To tylko cząstka czynności, przy których niezbędne jest korzystanie z wody. Co więc, jeśli nasza woda przekracza zalecane normy? Jeśli swoje przekonanie, że ten problem na pewno nie dotyczy wody, z której Ty korzystasz, opierasz tylko na tym, że „wszyscy z niej korzystają”, to możesz się bardzo zdziwić, gdy wykonasz specjalne testy wody. Niestety, często się okazuje, że niesmaczna woda, to nie jedyny problem, z którym się zmagamy. Wysokie stężenie żelaza, manganu czy chloru są nie tylko niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale również dla naszych domowych sprzętów AGD. Częste awarie czajnika, pralki czy zmywarki spowodowane osadzającym się kamieniem, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Inwestycja w urządzenia wyższej klasy czy drogie detergenty, nie pomoże nam w tej sytuacji. Co możemy zatem zrobić? W pierwszej kolejności warto postawić na dzbanki filtrujące do wody. To stosunkowo niedrogie rozwiązanie, a na podstawie filtrów butelkowych przekonasz się, jak jakość Twojego życia może się dzięki nim podnieść.

Nawodnienie organizmu jest podstawą naszego życia. Nie zawsze jednak woda z kranu jest zdatna do picia. Owszem, jest zdatna do picia i rekomendowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną, lecz zanim trafi do naszych szklanek musi przepłynąć przez labirynt zanieczyszczonych rur, w konsekwencji czego w wodzie, którą pijemy jest zbyt dużo minerałów, szkodliwych substancji, a nawet mułu, piasku i rdzy. Istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem, a jednym z najszybszych są butelki filtracyjne.

Butelki filtracyjne – szybki i tani sposób na czystą wodę

Działające dzięki  filtrowaniu przy użyciu wymiennych wkładów, butelki filtracyjne oczyszczają wodę bezpośrednio podczas picia. Wystarczy nalać wodę kranową do butelki i przy ustniku umieścić filtr. Miejsce zamontowania filtra zależy od marki butelek filtrujących. Filtry są niewielkie, a wymienia się je szybko i bezproblemowo. Zanieczyszczenia z wody usuwane są przez filtry węglowe, które poza redukcją szkodliwych substancji, także zmiękczają wodę oraz usuwają nieprzyjemny smak i zapach.

Butelki filtracyjne są idealne dla osób aktywnych. Ich ergonomiczny kształt i wymiary sprawiają, że bez problemu mieszczą się w torebce czy plecaku, dzięki czemu stale można je mieć pod ręką. Wybierając się na trening, spacer, czy po prostu do pracy, wystarczy napełnić butelkę i cieszyć się krystalicznie czystą wodą przez cały dzień. Butelki filtrujące doceniane są również ze względu na niewielkie koszty ich użytkowania. Jeden filtr wystarcza na około 150 l wody. W praktyce tyle właśnie zaoszczędzimy na wyeliminowaniu wody butelkowanej z naszego życia. Mniejsze zużycie plastiku pozytywnie wpłynie też na środowisko.

Dzbanki filtrujące wodę – pozbądź się kamiennego osadu z urządzeń AGD

Osobom szukającym szybkiego rozwiązania problemu zanieczyszczonej wody z kranu na użytek domowy, polecamy dzbanki filtrujące wodę. Są proste w obsłudze, można je przechowywać w lodówce i myć w zmywarce, a poza filtracją poprawiają smak i zapach wody. Dzbanki filtrujące wodę mają różną pojemność, dzięki czemu bez problemu można znaleźć model odpowiedni do naszych potrzeb.

Filtr dzbankowy do wody z kranu – pamiętaj o regularnej wymianie

Dzbanki do filtrowania wody działają na zasadzie wymiennych wkładów filtrujących. Jeden filtr dzbankowy do wody z kranu wystarcza do przefiltrowania około 150-200 l wody. W praktyce oznacza to, że filtry dzbankowe zużywają się po około miesiącu nieprzerwanego użytkowania. W sklepach najczęściej można kupić całe zestawy: jeden filtr do wody, dzbanek filtrujący i jeden filtr na wymianę. 

Filtry dzbankowe – usuwają przykry smak i zapach wody

W dużej mierze filtry dzbankowe bazują na aktywnym węglu, przez co skutecznie redukują zawartość chloru w wodzie, poprawiając tym samym jej smak i zapach. Każdy producent ma nieco inną formułę na filtr dzbankowy do wody z kranu. Część z nich zawiera np. żywicę jonowymienną zmiękczającą wodę przez usunięcie z niej metali ciężkich i związków powodujących osadzanie się kamienia na grzałkach czajników, czy ekspresów do kawy. Regularnie wymieniane filtry dzbankowe zapewnią Twojej rodzinie nieprzerwany dostęp do krystalicznie czystej wody.