Nadmanganian potasu, 1kg

NADMANGANIAN1

5 dni

Nadmanganian potasu, 1 kg

+koszty wysyłki Koszta wysyłki

39,99 zł za szt.

?Do darmowej dostawy pozostało 299 złDarmowa dostawa od 60 zł do DPD Pickup lub 299 zł pozostałe sposoby dostawy

?Do darmowej dostawy pozostało 299 złDarmowa dostawa od 60 zł do DPD Pickup lub 299 zł pozostałe sposoby dostawy

Opis

Nadmanganian potasu

Sklep internetowy filtrybb.pl to miejsce, gdzie bez trudu wybierzesz wysokiej jakości nadmanganian potasu. Powszechnie wykorzystywany do uzdatniania wody można u nas kupić w wygodnych opakowaniach o pojemności 1 kg. Taka ilość wystarcza na pokrycie miesięcznego zapotrzebowania na oczyszczanie wody dla domu jednorodzinnego. Szczelne zamknięcie opakowania skutecznie zapobiega zwietrzeniu i przypadkowemu wysypaniu się preparatu.

Zalety NADMANGANIANU POTASU

Regularne stosowanie nadmanganianu potasu przy uzdatnianiu wody jest korzystne dla użytkowników z różnych powodów. 

  • Wspomaganie procesu utleniania żelaza i manganu; Szerokie zastosowanie w uzdatnianiu wody, szczególnie w regeneracji złóż filtracyjnych

  • Działanie bakteriobójcze

  • Opłukiwanie zasypu stacji odżelaziającej wodą z uprzednio dozowanym roztworem nadmanganianu potasu prowadzi do odnowienia warstwy dwutlenku manganu

Nadmanganian potasu sprzedajemy w atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz nabyć tanio najwyższej jakości środek do oczyszczania wody z nadmiaru manganu i żelaza, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego.

Zastosowanie nadmanganianu potasu

Do użytku komunalnego oraz przemysłowego wykorzystywane są wody podziemne, które są mniej narażone na zanieczyszczenia produkowane przez ludzi. Niestety, w takich złożach można się spotkać z podwyższoną ilością manganu i żelaza, których trzeba się pozbyć na etapie uzdatniania wody, mogą się bowiem przyczyniać do zmiany barwy oraz zwiększenia mętności cieczy. W tym celu w centralnych stacjach odżelaziająco-odmanganiających wykorzystywany jest nadmanganian potasu, który można zakupić w naszym sklepie internetowym.

Prezentowany tutaj produkt zalecany jest w przypadku potrzeby regeneracji urządzeń ze złożem Greensand, Greensand Plus, MTM. W składzie znajduje się wyłącznie czysty KMnO₄, który jest silnie toksyczną substancją, dlatego powinien być używany wyłącznie przez kompetentne osoby. Także sposób jego magazynowania nie powinien być przypadkowy, produkt należy przechowywać w miejscu zaciemnionym, z dala od promieniowania słonecznego i najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

Zastosowanie nadmanganianu potasu jest bardzo szerokie, w inżynierii uzdatniania wody jest on używany w celu powstrzymania rozwoju glonów, wspomagania procesu koagulacji czy przy większych dawkach do usuwania bakterii. Podobne działanie wykazuje zastosowanie związków wodoru lub ozonu, jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie w przypadku użytku domowego. Produkt sprzedawany jest w pojemnikach liczących 1 kg czystego KMnO₄, jednak w naszym sklepie internetowym można znaleźć też jego inne warianty, a także wiele innych przydatnych materiałów eksploatacyjnych.

Jak działa nadmanganian potasu?

Nadmanganian potasu świetnie sprawdza się przy regeneracji złóż filtracyjnych. Wykazuje właściwości oksydacyjne, przyczyniając się do utleniania rozpuszczonych w wodzie:
● związków organicznych;
● żelaza Fe (II) do Fe (III);
● manganu Mn (II) do Mn (IV).
Ponadto wspomaga działanie odżelaziacza.
Dzięki zastosowaniu kupionego u nas preparatu związki rozpuszczalne przekształcają się w nierozpuszczalne. Zmieniają one także swoją postać z płynnej na stałą. To sprawia, że złoże filtrujące może bez problemu przechwycić powstałe w ten sposób cząsteczki i zatrzymać je na swojej powierzchni. Dodatkowo nadmanganian potasu świetnie sprawdza się przy regeneracji wspomnianych złóż. Jest to czynność, którą musisz wykonywać regularnie po przefiltrowaniu określonej ilości wody.

Jak używać nadmanganianu potasu?

Przed zastosowaniem nadmanganianu potasu musisz dokładnie przeczytać etykietę. W trakcie dozowania zachowaj szczególną ostrożność tak, aby zmniejszyć ryzyko poplamienia skóry lub ubrania. Zalecamy stosowanie odpowiednio dobranych środków ochronnych w postaci:
● odzieży;
● obuwia,
● rękawic;
● okularów.
Kupiony u nas produkt należy stosować regularnie, przynajmniej raz w miesiącu lub co 6 tygodni. Nie możesz przerywać dozowania, bo mogłoby to spowodować zablokowanie złoża i utratę właściwości filtracyjnych. Preparat przechowuj w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

Nadmanganian potasu – idealny do uzdatniania wody ze studni

Mieszkasz na terenach wiejskich lub podmiejskich i nie masz dostępu do miejskiej sieci wodociągowej? Jeśli pobierasz wodę ze studni, musisz pomyśleć o jej odpowiednim uzdatnieniu przed spożyciem. Do tego idealnie nadaje się nadmanganian potasu z naszego sklepu. Używanie tego preparatu przyczynia się do redukcji ilości manganu w wodzie czerpanej ze studni. To pozytywnie wpływa na klarowność wody i jej smak. Ponadto przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia zatruć pokarmowych i innych schorzeń spowodowanych nadmiarem manganu w wodzie pitnej.

Nadmanganian potasu – informacje dodatkowe

Podana cena 1 opakowania ok. 1 kg czystego nadmanganianu potasu.

Uwaga! Nie przypadkowo nadmanganian jest sprzedawany w ciemnych, szczelnych pojemnikach. To środek toksyczny i wrażliwy na promienie słoneczne! Przy zakupie wymagamy podpisania oświadczenia o wykorzystaniu nadmanganianu do uzdatniania wody.

Masz pytania o ten produkt z naszego sklepu? Serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Cechy

Producent STANLAB
Zakres pH 7-9
Gatunek czysty
Ciężar właściwy 1,3-1,6 g/cm3
Zawartość nadmanganianu potasu ponad 98%
Waga 1 kg
Przypominacz po 1 miesiącu od zakupu

Pliki

Powiązane

W tej kategorii

Dostawa

DOSTAWA

Realizujemy dostawę zakupionego towaru na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Czech, Słowacji oraz Unii Europejskiej. Czas dostawy towaru przez firmę kurierską wynosi około 1-2 dni roboczych. Możliwość odbioru przesyłki w punkcie DPD Pickup (dotyczy zamówień których kwota wynosi powyżej 59,99 zł brutto**)

**Nie dotyczy zamówień zawierających: sól tabletkowej, złóż filtracyjnych, zbiorników na wodę, butli ciśnieniowych, zbiorników na chemikalia, zestawów dozujących, odżelaziaczy, zmiękczaczy, stacji wielofunkcyjnych, lamp UV oraz zamówień przekraczających wymiar i wagę (waga rzeczywista – 20 kg; długość – 100 cm; suma obwodu podstawy oraz wysokości ≤ 250 cm, przy czym wysokość stanowi najdłuższy bok paczki) 

*Darmowa dostawa powyżej kwoty zakupów 299 zł brutto nie obejmuje zakupów poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.BEZPIECZNE PŁATNOŚCI

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo Naszych Klientów oraz szybkość wykonywanych transakcji informujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby każda osoba dokonująca u Nas zakupów miała gwarancję bezpieczeństwa dotyczącą zarówno jakości usługi, jak i samego procesu. Sklep internetowy Filtrybb.pl gwarantuje, że transakcje i płatności są bezpieczne, gdyż są szyfrowane certyfikatem SSL oraz autoryzowane przez zaufanych Partnerów.

Nasi Klienci mają do wyboru następujące formy płatności:

  • Przelewy24, iMoje, PayPal
  • Płatność przy odbiorze
  • Twisto- Kup teraz, zapłać późniejZwroty

ZWROT I WYMIANA

Nasi Klienci posiadają możliwość dokonania zwrotu lub wymiany zakupionego towaru, aż przez 30 dni od daty otrzymania przesyłki.

PROCEDURA ZWROTU I WYMIANY

Jak dokonać?

Zwrot i wymiana
Klient może dokonać zwrotu lub wymiany nieużywanego towaru w 30 dni od otrzymania przesyłki.

Formularz

Formularz
W celu dokonania zwrotu lub wymiany niezbędne jest uzupełnienie formularza.

Wysyłka towaru

Wysyłka towaru
Wyślij zwracany lub wymieniany towar na adres: ul. Słowackiego 28, 43-502 Czechowice-Dziedzice

Zwrot

Zwrot
Zwrot pieniędzy lub wysyłka wymienionego towaru nastąpi po dostarczeniu nam paczki. 

Bezzwrotne

Bezzwrotne
UWAGA!
Nie każdy produkt zakupiony w sklepie filtrybb można lub wymienić.

FORMULARZ ZWROTU I WYMIANY


Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie oraz w zakładce Reklamacje i Zwroty.


REKLAMACJA

Nasi Klienci posiadają możliwość reklamowania zakupionego towaru przez 2 lata (Konsument) lub 12 miesięcy (Przedsiębiorca) od daty otrzymania przesyłki.

PROCEDURA REKLAMACJI TOWARU

Jak zareklamować?

Reklamacja
Klient może zareklamować zakupiony towar przez 1-2 lat od otrzymania przesyłki.

Formularz

Formularz
W celu dokonania reklamacji niezbędne jest uzupełnienie formularza.

Wysyłka towaru

Wysyłka towaru
Wyślij reklamowany 
towar na adres:
ul. Słowackiego 28,
43-502 Czechowice-Dziedzice

Rozpatrzenie

Zwrot
Po otrzymaniu reklamowanego towaru mamy 14 dni na sprawdzenie go i odpowiedź.

Zwrot

zwrot
Do 14 dni nasz zespół skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia odpowiedzi na wniosek reklamacyjny.

FORMULARZ REKLAMACYJNY


Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie oraz w zakładce Reklamacje i Zwroty.

Informacje

Nadmanganian potasu