Dzbanek filtrujący AQUAPHOR – czy warto? 

Czym jest dzbanek filtrujący AQUAPHOR? Opinie i sposób działania

Dzbanek filtrujący AQUAPHOR to wyposażenie kuchenne, które pomaga w uzyskaniu czystej wody gotowej do spożycia. Stosowane w nich wkłady filtrowe mają ogromny wpływ na poprawę smaku i zapachu cieczy. Mały rozmiar i niewielka waga dzbanków sprawia, że bardzo często są one wykorzystywane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i na działkach i w domkach letniskowych. Ich zastosowanie do oczyszczania wody w takich miejscach jest szczególnie ważne. Eliminują one bowiem:

  •         ołów,
  •         rtęć,
  •         pestycydy,
  •         chlor,
  •         związki organiczne.

Zadaniem dzbanków jest także zmniejszenie osadzania się kamienia w urządzeniach kuchennych – czajnikach elektrycznych i ekspresach do kawy.

Czy przefiltrowana woda jest bardziej wartościowa?

Filtrowanie wody z kranu sprawia, że zostaje ona dokładnie oczyszczona z metali ciężkich i innych zanieczyszczeń wpływających na jej smak oraz zapach. W tym celu można wykorzystać oferowany przez firmę AQUAPHOR dzbanek. Opinie na jego temat, jakie wyrażają użytkownicy, są bardzo pozytywne. Co więcej, woda filtrowana za pomocą dzbanków jest także korzystniejszym rozwiązaniem dla środowiska naturalnego i domowego budżetu. Eliminuje ona konieczność zakupu napojów w plastikowych butelkach, co zmniejsza jego wykorzystanie i ogranicza produkcję odpadów. Jeden dzbanek przefiltrowanej wody to także oszczędność kilku złotych.

Wskaźnik w dzbanku AQUAPHOR – jak działa i o czym mówi?

Oferowany przez firmę AQUAPHOR dzbanek ma wskaźnik. Jak działa ten element? Odpowiada on za wskazywanie tego, jaki jest stan wkładu filtrującego i kiedy konieczna będzie jego zmiana. Strzałka umieszczona na pokrywie wyposażenia przesuwa się wraz z kolejnymi litrami oczyszczonej wody. Jej ruch odbywa się odwrotnie do wskazówek zegara. Kiedy znajdzie się na polu zaznaczonym innym kolorem, oznacza to, że konieczna jest wymiana filtra na nowy.

Jaki dzbanek AQUAPHOR wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów służących do oczyszczania wody. Który z nich wybrać? Absolutnym liderem wśród tego typu wyposażenia jest dzbanek AQUAPHOR. Opinie użytkowników w tym zakresie wskazują na jego niezawodność. Wybór producenta to jedno. Ważne jest także dopasowanie parametrów produktu do indywidualnych potrzeb. Oferowane przez firmę AQUAPHOR dzbanki filtrujące różnią się między sobą:

  •         pojemnością,
  •         kształtem,
  •         kolorystyką,
  •         typem filtrów, jakie można w nich stosować.

Wśród najmniejszych dzbanków o pojemności 2,4 l szczególnie polecanymi są: dzbanek filtrujący Dalia + wkład B5 AQUAPHOR i dzbanek filtrujący Kompakt + wkład B25 AQUAPHOR. Nieco większe są modele o pojemności 2,5 l i 2,8 l, gdzie wykorzystuje się wkłady B5, B15 i B25. To praktyczne wyposażenie dla osób, które mieszkają same, lub dla mniejszych rodzin. Z kolei największe dzbanki o pojemności 4,2 l są najlepszym wyborem dla tych gospodarstw domowych, gdzie znajduje się wiele osób. Popularne modele to dzbanek filtrujący Onyx + wkład B25 AQUAPHOR i dzbanek filtrujący Provence + wkład A5 AQUAPHOR.

Filtr AQUAPHOR – jak używać tego elementu?

Filtry do dzbanków przed ich wykorzystaniem należy odpowiednio przygotować. Każdy producent na opakowaniu umieszcza instrukcję, do której należy się stosować. Dzięki temu można uzyskać pełną efektywność oczyszczania wody. Po wyjęciu wkładu z opakowania trzeba umieścić go w dzbanku w pozycji pionowej. Następnie element zalewa się zimną wodą do całkowitego zanurzenia na około 10–12 minut. Kolejnym krokiem jest zamocowanie filtra w gnieździe dzbanka i kilkukrotna filtracja wody. Na tym etapie przefiltrowaną ciecz należy wylać. Proces oczyszczania powtarza się 2–3 razy, zanim dzbanek nadaje się do codziennego wykorzystywania.

Jakie filtry AQUAPHOR wybrać? Opinie użytkowników

Jeżeli chodzi o oferowane przez firmę AQUAPHOR filtry, to opinie na ich temat są różne, podobnie jak w przypadku dzbanków. Najważniejsze jednak, aby dopasować wkłady do wykorzystywanego sprzętu, a także do indywidualnych potrzeb i jakości wody w gospodarstwie domowym. Zależnie od modelu dzbanka mogą pasować do niego filtry poziome lub pionowe o różnej wielkości. Warto dokładnie zapoznać się z instrukcją, a także zwrócić uwagę na to, jaki wkład był dołączony do produktu przy jego zakupie. Niektóre modele filtrów są dostępne w kilku wariantach. Część z nich jest przeznaczona do wody twardej, inne są wzbogacone o magnez. Dzięki temu uzyskana ciecz jest zdrowsza. Jakość wody w domu sprawdza się za pomocą testów wskazujących na jej pH. Wkłady można kupić pojedynczo, jednak zdecydowanie bardziej opłacalny jest zakup zestawu 3 sztuk.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Informacje

Kategorie