Żywa woda i martwa woda – czym są i czym się różnią? 

Czym jest żywa woda?

Woda żywa to ciecz, która została poddana procesowi elektrolizy. Ten można przeprowadzić w domu za pomocą odpowiednio dopasowanych filtrów. Taka woda charakteryzuje się wysokim odczynem zasadowym, co wpływa między innymi na jej charakterystyczną barwę. Wskaźnik pH cieczy wynosi zazwyczaj około 7,6. Klastry wody żywej są znacznie mniejsze w porównaniu do innych cieczy. W praktyce oznacza to, że płyn zdecydowanie lepiej przyswaja się w organizmie. Wiele osób chorych na różne schorzenia decyduje się na wspomaganie się żywą wodą w trakcie leczenia. Jednak warto podkreślić, że stosowanie tej cieczy w takim celu wymaga również odpowiednio zbilansowanej diety. Wodę żywą można samodzielnie przygotować, stosując np. system odwróconej osmozy RO7 EMI, UST-M.

Jakie właściwości ma woda żywa i kiedy ją stosować?

Woda żywa jest bardzo ceniona przez wiele osób. Czym się jednak wyróżnia? Właściwości cieczy wykorzystywane są głównie wśród osób, które mają różnego rodzaju problemy ze zdrowiem. Często jest ona polecana również przez samych dietetyków w procesie odchudzania czy oczyszczania organizmu. Warto zaznaczyć, że określana mianem wody alkalicznej ciecz jest bardzo silnym oksydantem. Żywa woda działa odmładzająco na organizm na poziomie komórkowym. Dodatkowo wykazano, że jej stosowanie w znacznym stopniu pozwala na przyspieszenie procesu gojenia się ran. Woda żywa nawilża także organizm nawet sześć razy bardziej w porównaniu do tradycyjnej cieczy. Należy jednak pamiętać, że nie należy stosować jej jako jedynego źródła nawodnienia.

Inne właściwości, za które ceniona jest ta ciecz, to między innymi:

  •         pomoc w problemach z zaparciami,
  •         łagodzenie bólów głowy oraz niwelowanie objawów zmęczenia,
  •         obniżenie poziomu cholesterolu oraz glukozy,
  •         łagodzenie objawów zgagi,
  •         stymulowanie pracy układu odpornościowego do walki z infekcjami,
  •         pozytywne oddziaływanie na układ krążenia oraz serce.

Czym jest martwa woda i jakie ma właściwości?

Pod pojęciem martwej wody skrywa się ciecz, której odczyn jest kwaśny, a jego pH jest mniejsze niż 7. Woda tego typu jest klarowna, jednak ma bardzo kwaśny posmak. Warto przy tym zaznaczyć, że nie należy pić jej w dużych ilościach, gdyż mogłoby to doprowadzić do zakwaszenia organizmu. Zdecydowanie częściej martwa woda jest wykorzystywana do użytku zewnętrznego w postaci okładów. Za co jest ceniona? Jej właściwości to między innymi:

  •         działanie bakteriobójcze,
  •         obniżenie ciśnienia,
  •         poprawa działania układu nerwowego,
  •         dezynfekcja, gdyż w środowisku kwaśnym giną wszelkie drobnoustroje oraz patogeny,
  •         działanie wygładzające na zmarszczki.

Jakie zastosowanie ma woda kwaśna?

Woda kwaśna w swoim składzie ma przede wszystkim jony chlorkowe oraz siarczkowe, które wpływają bezpośrednio na jej niski poziom pH. To sprawia, że jest stosowana głównie w leczeniu grzybicy czy innych chorób skórnych. W przypadku infekcji gardła stosuje się ją do jego płukania. Kwaśną wodę można uzyskać poprzez wykorzystanie odpowiedniego urządzenia, jakim jest jonizator. Urządzenie to wykorzystuje elektrolizę, przez co uzyskuje się kwaśną wodę. Jak zrobić ją w domowych warunkach, jeżeli nie posiada się odpowiedniego urządzenia? W celu przygotowania kwaśnej wody wystarczy przefiltrować wodę kranową, wykorzystując np. dzbanek filtrujący Provence + wkład A5 AQUAPHOR. Następnie należy przelać ją do większego naczynia i dodać jedną łyżkę octu na każde 250 ml cieczy. Przygotowaną mieszankę należy odstawić na około pół godziny. Po tym czasie uzyskuje się wodę o kwaśnym pH, którą można stosować np. w formie okładów.

Woda żywa i martwa – podstawowe różnice

Żywa oraz martwa woda powstają w procesie jonizacji, który jest elementem łączącym je ze sobą. Warto jednak zaznaczyć, że każda z nich ma odmienne właściwości i zastosowanie. Elementem, jaki odróżnia je od siebie, jest m.in. sam wygląd obu cieczy. Woda martwa ma charakterystyczny żółtawy odcień, a przy tym wydziela zapach chloru. Woda żywa ma natomiast mleczny odcień, a w smaku i aromacie jest mydlana. Istotna różnica jest również w samym zastosowaniu obu płynów. W przypadku wody żywej możliwe jest jej kontrolowane spożywanie w celach leczniczych. W przypadku wody kwaśnej zaleca się przede wszystkim jej stosowanie zewnętrzne w postaci okładów.

Jak zrobić żywą wodę w domu? Wskazówki krok po kroku

Z dobrodziejstw żywej wody można korzystać w domu dzięki możliwości jej samodzielnego przygotowania. Wykorzystując odpowiedni system filtracji wody można uzyskać produkt, jakim jest żywa woda. Urządzenie potrzebne do jej przygotowania wykorzystuje proces odwróconej osmozy. Sprzętem polecanym do tego celu jest siedmiostopniowy system odwróconej osmozy RO7 AQUAFILTER. Urządzenie nie tylko skutecznie oczyszcza wodę z wszelkich zanieczyszczeń, ale również wzbogaca ją o takie elementy jak wapń, magnez czy potas, poprawiając tym samym jej zapach oraz smak. Za jonizację wody w urządzeniu odpowiada specjalny wkład liniowy jonizujący z NEGATIVE ION AQUAFILTER.

Co w sytuacji, kiedy nie posiada się odpowiedniego urządzenia? Jak zrobić żywą wodę domowym sposobem? Wystarczy przygotować:

  •         około 2 litrów wody,
  •         łyżkę soli himalajskiej,
  •         jedną cytrynę.

Wodę należy wstępnie przefiltrować, aby usunąć z niej wszelkie szkodliwe elementy. Do tego celu wykorzystuje się dzbanek z wkładem filtrującym. Następnie należy przelać ją do większego naczynia i dodać do niej pokrojoną w plasterki cytrynę oraz łyżkę soli himalajskiej. Tak przygotowaną ciecz odstawia się na około 8–12 godzin. Po tym czasie domowa woda alkaliczna będzie gotowa do spożycia. Wykorzystując zaledwie kilka prostych składników, można przygotować produkt, jakim jest żywa woda. Jak ją zrobić drugim sposobem? W tym celu zamiast soli himalajskiej oraz cytryny wykorzystuje się sodę oczyszczoną. Wówczas należy zachować proporcję ⅛ małej łyżeczki na połowę szklanki wody.

Obraz autorstwa <a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/ai-generated-water-picture_57311436.htm#query=woda%20%C5%BCywa&position=4&from_view=search&track=ais">Freepik</a>

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Informacje





Kategorie