Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Systemy uzdatniania wody

Systemy uzdatniania wody 

Jakość wody w Polsce nie należy do najgorszych, to jednak wciąż możliwa jest poprawa. Coraz więcej osób decyduje się na zakup różnego rodzaju urządzeń filtrujących – poczynając od prostych dzbanków oczyszczających kranówkę do picia, a kończąc na zaawansowanych systemach przeznaczonych dla domów jednorodzinnych czy nawet całych bloków nazywanych uzdatniaczami wody. Jak w każdym przypadku, także i w tym nietrudno o błędy i kosztowne pomyłki.

Po co w ogóle używać filtrów do wody?

Nim przejdziemy do kwestii problemów związanych z uzdatnianiem wody, koniecznie trzeba wspomnieć, po co się to właściwie robi. W praktyce wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z realnych problemów, związanych z jej wykorzystaniem. Co bardzo ważne, stopień zagrożenia jest zależny od sytuacji danego gospodarstwa domowego.

Kompaktowy zmiękczacz Supreme

Używanie wody z wodociągów to rozwiązanie bezpieczne i w teorii daje gwarancję, że ciecz lecąca z kranu jest odpowiednio oczyszczana oraz będzie spełniać określone normy. Nie można przy tym jednak zapominać, że często wodociągowa kranówka jest twarda, co w dłuższej perspektywie będzie przyczyną problemów z wszelkimi urządzeniami mającymi z nią kontakt. Dodatkowo w przypadku bardzo starych instalacji nie mamy tak naprawdę pewności, czy jakość otrzymywanego płynu jest taka sama, jak w chwili rozpoczęcia jej pompowania. Filtr do wody w domu pozwala z kolei na usunięcie niepożądanych substancji, a także chroni mieszkańców w przypadku awarii czy skażeń – które choć rzadko, to jednak się zdarzają.

Natomiast korzystanie z własnego ujęcia to odmienna sytuacja. Niestety wiele osób wierzy, że woda z wykopanej na działce studni jest czysta i dużo lepsza, niż ta płynąca w rurach wodociągów. Przekonanie takie jest jednak błędne i często prowadzi do poważnych problemów. W przypadku samodzielnego czerpania tego życiodajnego płynu nie mamy żadnej wiedzy na temat jego jakości, a większości zanieczyszczeń nie da się zauważyć gołym okiem. Dlatego tym bardziej trzeba zadbać o odpowiednie filtry do wody, które będą gwarantowały bezpieczeństwo domowników. Problemu tego nie rozwiąże też jednorazowa czy nawet regularna analiza składu źródła, gdyż w praktyce jego zanieczyszczenie może nastąpić w każdej chwili.

Odżelaziacz Supreme

Analiza składu wody jest pierwszym, podstawowym krokiem koniecznym do doboru odpowiedniego uzdatniacza wody. Na postawie uzyskanych analiz zarówno wody wodociągowej jak i studziennej można dobrać odpowiedni system uzdatniania wody. W ofercie naszego sklepu posiadamy stacje uzdatniające:

- Wielofunkcyjne – to kompaktowe systemy uzdatniające wodę. W ofercie posiadamy uzdatniacze wielofunkcyjne marki SUPREME i AQUAPHOR. Uzdatniacze wielofunkcyjne zarówno redukują żelazo i mangan oraz jednocześnie zmiękczają wodę. Urządzenie jest  pełni automatyczne, wygodne w obsłudze i sterowaniu. Zastosowane w filtrze złoże cechuje się wyjątkową skutecznością regeneracji.

Odżelaziacze i odmanganiacze - W ofercie posiadamy uzdatniacze odżelaziające i odmanganiajace marki SUPREME i AQUAPHOR. Redukujące przekroczenia żelaza i manganu w wodzie.

Zmiękczacze -  redukujące sole wapnia, magnezu i innych metali w wysokim stężeniu wpływające na twardość wody.

Do doboru każdego z tych urządzeń uzdatniających, a także doboru urządzenia uzdatniającego wodę ze studni konieczne jest przesłanie do nas aktualnych wyników badań wody. Na ich podstawie oraz informacji o ilości użytkowników oraz lokalizacji, przygotujemy dla Państwa ofertę na system uzdatniający.

Kompaktowy system wielofunkcyjny

Dobry producent filtrów do wody – w czym może pomóc?

Kluczowe jest fachowe podejście do zagadnienia uzdatniania. Nie powinno przy tym nikogo dziwić, że znaczna część osób ma ograniczoną wiedzę w tym zakresie, która dodatkowo może pochodzić z mało wartościowych źródeł. Z pewnością lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnemu przedsiębiorstwu, które nie tylko dostarczy odpowiednie filtry do domu, ale też przeprowadzi stosowne badania i pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Warto wiedzieć, że my możemy Ci w tym pomóc. Co więcej, oferowane przez nas urządzenia uzdatniające, takie jak korpusy narurowezmiękczaczeodżelaziacze, czy inne systemy charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi oraz stosunkowo niewysoką ceną. Jeżeli skorzystasz ze wsparcia, możesz mieć więc pewność, że woda w Twoim kranie będzie czysta i smaczna!

Produkty, które mogą Cię zainteresować: