Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Filtry i wkłady mechaniczne

Rodzaje filtrów mechanicznych  

Rodzaje filtrów mechanicznych – jakie wkłady zastosować?

Pierwszym elementem filtracji jest mechaniczne oczyszczanie wody. Pozbawia wodę mechanicznych zanieczyszczeń takich jak osady, zawiesiny, piasek czy drobinki rdzy. Jest to bardzo ważny element wstępnej filtracji, chroniący urządzenia zamontowane za filtrem. Filtry mechaniczne znajdą swoje zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym jak i przedsiębiorstwie, ze względu na wysokie przepływy.

Bardzo popularnym filtrem mechanicznym do wody są wkłady siatkowe, które dzięki swojej wytrzymałej budowie również zapewniają skuteczne zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych. Jednocześnie stawiają minimalny opór wodzie i nie mają wpływu na ciśnienie w instalacji. Konstrukcja sprawia, że wkład siatkowy do filtra mechanicznego może zostać przepłukany i zastosowany kilkukrotnie. Tego typu wkłady nie są jednorazowego użytku jak wkłady polipropylenowe (piankowe) czy sznurkowe

Filtr mechaniczny do wody siatkowy

Wkłady filtracyjne są głównym elementem filtrów mechanicznych, dlatego tak istotna jest ich systematyczna wymiana. Intensywna eksploatacja, może przyczynić się do szybszego zużycia, dlatego regularna wymiana zapewnia dokładną filtrację, pozbawiając wodę związków mechanicznych i organicznych znajdujących się w wodzie (takich jak trawa, kora, gleba itp). Wkład siatkowy do filtra usuwa głównie zanieczyszczenia stałe naniesione przez wodę, takie jak piasek, muł czy rdzę zarówno z ujęcia wody wodociągowej oraz studziennej. Dzięki swojej budowie, nie stawiają dużych oporów wodzie, a co za tym idzie wkłady siatkowe nie wypływają na spadki ciśnienia w instalacji. Budowa wkładu siatkowego wpływa na jego wytrzymałość, tego rodzaju wkłady mogą być używane kilkukrotnie po przepłukaniu, a to wydłuża ich żywotność, zachowując skuteczność filtracji na wysokim poziomie. Wkład siatkowy do filtra z powodzeniem sprawdzi się w każdej instalacji oczyszczającej wodę.

Filtr mechaniczny Cintropur

Jednymi z najnowszych i najlepszych filtrów mechanicznych dostępnych na rynku są belgijskie filtry marki Cintropur. Filtry mechaniczne do wody Cintropur dzięki swojej unikalnej budowie, pozwalają na oczyszczenie wody nawet z najmniejszych zanieczyszczeń jednocześnie będąc bardzo wydajne. Filtry mechaniczne zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które ułatwiają zarówno użytkowanie, jak i czyszczenie oraz wymianę wkładów, a także gwarantują długi czas działania. Przezroczysty korpus filtra mechanicznego w łatwy sposób pozwala ocenić stopień zarudzenia wkładu. Użycie wkładów mechanicznych do wody nie wpływa na ciśnienie wody, nawet w przypadku zabrudzenia filtra.

 

 

Czym różni się filtr Cintropur od typowego filtra?

Typowy filtr zbudowany jest z klosza i wkładu przez który przefiltrowywana jest woda, oddzielone zanieczyszczenia pozostają na powierzchni wkładu. Natomiast filtry mechaniczne Cintropur zbudowane są na zasadzie wirówki. Zanieczyszczona woda wpływająca do filtra zostaje wprowadzona w ruch obrotowy (filtracja wstępna odśrodkowa), filtr jest wyposażony w wirówkę, która strąca zanieczyszczenia na dół klosza, woda zostaje przepuszczona przez wkład filtracyjny. Wkłady filtracyjne Cintropur w przeciwieństwie do zwykłych wkładów swoją budową przypominają rękaw lub skarpetę nakładaną na trzon filtra. Wkłady do 100 mikronów są jednorazowego użytku, natomiast wkłady  150-300 mikronów są wykonane z trwalszego materiału i mogą być stosowane kilkukrotnie, nadają się do przepłukania. Klosz został wyposażony w śrubę do spuszczania wody, co ułatwia szybką wymianę wkładów. Filtry Cintropur gwarantują dużą wydajność godzinową, małe spadki ciśnienia oraz dużo większą powierzchnię filtracji niż standardowe.

Filtry Cintropur znajdą swoje zastosowanie zarówno w instalacjach domowych lub przemysłowych. Doskonale nadają się do filtrowania wody przed osmozą, zmiękczaniem lub lampą UV.

Produkty, które mogą Cię zainteresować: