Kategorie

Pomoc

Wkład zmiękczający do 20"BB, AQUAFILTER

Wkład zmiękczający - 20'' x 4 1/2'', do korpusów typu 20"BB, AQUAFILTER Zobacz większe
Producent: Aquafilter
Numer katalogowy: FCCST20BB
Seria: 104
Przyłącze: 20'' x 4 1/2''
Czas realizacji: 5 dni

Więcej szczegółów

161,99 zł/szt
brutto + koszty wysyłki

Więcej informacji

Wkład do zmiękczania wody przeznaczony do typowych obudów standardu Big Blue 20. Specjalistyczne złoże zmiękczające które znajduje się wewnątrz wkładu (tzw żywica jonowymienna, kwaśny jonit), usuwa z wody jony wapnia i magnezu powodujące osadzanie się kamienia w instalacjach wodnych oraz armaturze i sprzęcie AGD korzystających z wody. Kamień ujawnia się głównie w sprzęcie i armaturze które korzystają z wody gorącej (przykładowo, kamień osadza się w czajniku do gotowania wody oraz na dyszach i grzałkach w ekspresie do kawy). Zmiękczanie wody korzystnie wpływa na komfort kąpieli oraz zmniejszenie zużycia detergentów i ochronę pralki i zmywarki.

Wkład z uwagi na dużą wydajność może być stosowany na głównych przyłączach wody w mieszkaniach i domach, zabezpieczając tym samym całą instalację wody zimnej przed osadzaniem się w niej złogów wapnia.

Po zainstalowaniu filtra z umieszczonym w nim wkładem Aquafilter FCCST20BB wszystkie urządzenia podłączone do instalacji wodnej są chronione przed tzw kamieniem kotłowym. Zmiękczanie wody oprócz ochrony instalacji wpływa korzystnie na komfort kąpieli oraz na skuteczność używanych detergentów (redukuje ich zużycie do 30%).

Wkład zmiękczający wodę CFUM-FCCST20BB powinien być zabezpieczony wstępną filtracją mechaniczną przy pomocy wkładów piankowych lub sznurkowych w celu ochrony aktywnego złoża (jonitu) przed zanieczyszczeniem go zwykle obecnymi w wodzie drobinami piasku oraz mułu, które oblepiając ziarenka jonitu mogą powodować ograniczenie wydajności i żywotności wkładu.

Cechy produktu:

Wysokość- 20 cali (około 50 cm), Średnica- 4 1/2 cala (około 10 - 10,5 cm), Żywotność- do 8 tys litrów lub 3-6 miesięcy, Wydajność- do 18 litrów / minutę, Spadek ciśnienia- 0,3 - 0,5 bar

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: