Kategorie

Pomoc

Wkład zmiękczająco- mechaniczny 9 7/8" x 2 1/2", AQUAFILTER

Wkład dwustopniowego oczyszczania 9 7/8" x 2 1/2", AQUAFILTER Zobacz większe
Producent: Aquafilter
Numer katalogowy: FCCST-STO
Seria: 104
Przyłącze: 9 7/8" x 2 1/2"
Czas realizacji: 5 dni

Więcej szczegółów

25,99 zł/szt
brutto + koszty wysyłki

Więcej informacji

Specjalistyczny wkład uzdatniający wodę - zmiękczający ją, przeznaczony do korpusów standardu 10 cali. Aquafilter FCCST-STO wypełniony jest specjalnym drobnoziarnistym złożem jonowymiennym, które może być stosowane do uzdatniania wody spożywczej i gospodarczej. Podczas przepływania wody przez aktywne złoże następuje wymiana jonów wapnia i magnezu (odpowiedzialnych za powstawanie tzw kamienia) na jony sodu.
Wstępna filtracja mechaniczna (dolna część wkładu) chroni złoże zmiękczające przed zanieczyszczeniami sedymentacyjnymi (muł, szlam itp), przedłużając żywotność złoża zmiękczającego.

Twarda woda jest bezpośrednią przyczyną osadzania się kamienia w instalacji wodnej, na armaturze (kran, sitka itp) oraz w sprzęcie AGD mającym kontakt z wodą (czajnik, ekspres do kawy, pralka, zmywarka itp). Woda z dużą ilością wapnia powoduje zwiększone zużycie detergentów oraz utrudnia pranie i zmywanie.

Wkład zmiękczający CFUM-FCCST-STO może być stosowany do uzdatniania wody spożywczej (produkt z atestem PZH). Zmiękczanie wody na wkładzie z granulatem jonowymiennym jest najtańszym i najprostszym w użytkowaniu rozwiązaniem do zabezpieczenia czajnika, ekspresu do kawy itp przed osadzaniem się białego nalotu.

Zmiękczanie wody przy pomocy wkładu Aquafilter jest skuteczną metodą dla niedużych przepływów wody. Wydajność i żywotność wkładu zależna jest od parametrów wody.
Dzięki wstępnej filtracji mechanicznej, wkład może być stosowany w pojedynczych stopniach uzdatniania wody (np. filtry stojące FHCTF, korpusy narurowe itp).

Cechy produktu:

Wysokość- 9 7/8 cala / również 10 cali (około 25 cm), Średnica- 2 1/2 cala (około 6 - 6,5 cm), Żywotność- do 2 tys litrów lub 2-4 miesięcy, Wydajność- do 3 litrów / minutę, Spadek ciśnienia- 0,2 - 0,4 bar