Kategorie

Pomoc

Nadmanganian potasu, 1kg

Nadmanganian potasu, 1 kg Zobacz większe
Opakowanie: 1 kg
Zastosowanie: Odżelazianie
Czas realizacji: 2 dni

Więcej szczegółów

29,99 zł/szt
brutto + koszty wysyłki

Więcej informacji

Do użytku komunalnego oraz przemysłowego wykorzystywane są wody podziemne, które są mniej narażone na zanieczyszczenia produkowane przez ludzi. Niestety, w takich złożach można się spotkać z podwyższoną ilością manganu i żelaza, których trzeba się pozbyć na etapie uzdatniania wody, mogą się bowiem przyczyniać do zmiany barwy oraz zwiększenia mętności cieczy. W tym celu w centralnych stacjach odżelaziająco-odmanganiających wykorzystywany jest nadmanganian potasu, który można zakupić w naszym sklepie internetowym.

Prezentowany tutaj produkt zalecany jest w przypadku potrzeby regeneracji urządzeń ze złożem Greensand. W składzie znajduje się wyłącznie czysty KMnO₄, który jest silnie toksyczną substancją, dlatego powinien być używany wyłącznie przez kompetentne osoby. Także sposób jego magazynowania nie powinien być przypadkowy, produkt należy przechowywać w miejscu zaciemnionym, z dala od promieniowania słonecznego i najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

Zastosowanie nadmanganianu potasu jest bardzo szerokie, w inżynierii uzdatniania wody jest on używany w celu powstrzymania rozwoju glonów, wspomagania procesu koagulacji czy przy większych dawkach do usuwania bakterii. Podobne działanie wykazuje zastosowanie związków wodoru lub ozonu, jednak nie jest to zbyt dobre rozwiązanie w przypadku użytku domowego.

Produkt sprzedawany jest w pojemnikach liczących 1kg czystego KMnO₄, jednak w naszym sklepie internetowym można znaleźć też jego inne warianty, a także wiele innych przydatnych materiałów eksploatacyjnych.

Cena dotyczy opakowania ok. 1 kg czystego nadmanganianu.

Uwaga: nie przypadkowo nadmanganian sprzedawany jest w ciemnych, szczelnych pojemnikach. Jest to środek toksyczny, wrażliwy na promienie słoneczne!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pliki do pobrania