Wymiary filtrów
5 cali- Wkłady o wysokości 5 cali (około 12,7 cm) i średnicy 2,5 cala (około 6,35 cm)

Ze względu na małe rozmiary używane są przede wszystkim do oczyszczania, czyli tak zwanego uzdatniania wody w jednym punkcie, który nie wymaga dużego przepływu (takim miejscem jest np. kuchnia). Wspomniane małe wymiary mogą jednak stanowić także kłopot w przypadku wspomnianego uzdatnianiu wody. To dlatego kluczowym zastosowaniem wkładów o takich wymiarach jest eliminowanie zanieczyszczeń mechanicznych z wody. W ofercie sprzedażowej naszego sklepu odnajdą Państwo wkłady węglowe oraz wkłady specjalistyczne , których zastosowanie jest ograniczone do punktów pobierania wody, gdzie stopień jej zanieczyszczenia nie jest zbyt wysoki.

10 cali (również 9 7/8 cala)- Wkłady o wysokości 10 cali (około 25,5 cm) i średnicy 2,5 cala (około 6,35 cm)

Oto najbardziej popularny standard wymiarowy. Nasze wkłady w tym rozmiarze dostępne są w bogatej ofercie sprzedażowej, przygotowanej przez nasz sklep online. Na stronie internetowej sklepu odnaleźć można zarówno podstawowe wkłady mechaniczne (takie jak: pianka i sznurek polipropylenowy), wkłady mechaniczne wielokrotnego użytku, wkłady węglowe, a także wkłady specjalistyczne, m.in. zmiękczające i ceramiczne, wkłady tak zwane dwustopniowe, sedymentacyjno-odżelaziające oraz wiele innych. Jaka jest wydajność wkładów o standardzie 10 cali? Wkłady te wykorzystywane są w takich miejscach jak:

  • pojedynczy punkt pobierania wody poprzez standardowy kran w wypadku wkładów węglowych, odżelaziających oraz zmiękczających,
  • wkładów sedymentacyjnych używa się przede wszystkim przy głównym przyłączu wody w domach i mieszkaniach o niewielkiej powierzchni,
  • w pojedynczych punktach pobierania wody przez dedykowany kranik używa się wkładów dwustopniowych oraz glinki ceramicznej.

Wkłady o standardzie 10 cali są używane przy tak zwanej filtracji wstępnej w filtrach oczyszczających wodę za sprawą odwróconej osmozy.

20 cali (tzw. Slim)- Wkłady o wysokości 20 cali (około 50,8 cm) i średnicy 2,5 cala (około 6,35 cm)

Nazywany jest standardem "Slim". Jest to wkład o średnicy około 2,5 cala, ale jest to też wkład dwukrotnie dłuższy od standardowego 10-calowego. Obudowy filtrów na wkłady 20-calowe są używane przede wszystkim w miejscach o zwiększonym przepływie wody (np. główne przyłącza wody w domach jednorodzinnych). W asortymencie posiadamy między innymi wkłady filtrujące o tak zwanym szerokim spektrum działania. Przykładami takich filtrów są m.in. podstawowe mechaniczne, specjalistyczne zmiękczające, a także filtry węglowe.

BB10 cali (Big Blue 10)- Wkłady o wysokości 10 cali (około 25,5 cm) i średnicy 4,5 cala (około 11,4 cm)

Idealne do zastosowania na głównych przyłączach wody w jednorodzinnych domach. Doskonale sprawdza się także, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, w mieszkaniach, szczególnie jako produkt spełniający misję specjalną: zmiękczanie oraz odżelazianie. BB10 stanowi wymiarowy standard. Wysokość wkładu to 10 cali, średnica jest dwa razy większa. Odbudowy na tytułowe wkłady są dostępne w zestawie z gwintami przyłączeniowymi 1" i 1 1/2". 10-calowe wkłady sedymentacyjne posłużą przez lata do efektywnej redukcji zanieczyszczeń mechanicznych. Z kolei wkłady węglowe o tym wymiarze usuwają zanieczyszczenia organiczne ze względu na sporą objętość węgla aktywowanego w ich budowie.

BB20 cali (Big Blue 20)- Wkłady o wysokości 20 cali (około 50,8 cm) i średnicy 4,5 cala (około 11,4 cm)

Duże i bardzo efektywne. Ich głównym zastosowaniem jest czyszczenie wody na tak zwanych głównych przyłączach w domach jednorodzinnych. Uzdatnianie odbywa się poprzez eliminację mułu, piasku i tym podobnych zanieczyszczeń z wody. Te wkłady pomogą także oczyścić wodę z chloru oraz innych zanieczyszczeń organicznych. Mogą zmiękczać, a także odżelaziać wodę.

Świecowe- Wkłady o wysokości 10 cali (około 25,5 cm) i średnicy około 1,5 cala (około 4 cm)

Świecowe wkłady 10-calowe dostępne są w naszym sklepie internetowym w dwóch wersjach. Pierwsza to wersja CN, czyli wkład bez gwintu na końcówce. Drugą wersją jest CT, analogicznie – z gwintem na końcówce. Zwykle wkłady świecowe są używane w ekonomicznych filtrach podzlewozmywakowych. To, po czym łatwo rozpoznać wkład świecowy, to wystający na końcu tzw. trzpień, który osadzany jest w obudowie wkładu. W asortymencie sklepu posiadamy świecowe wkłady sedymentacyjne, z glinki ceramicznej, z czynnikiem bakteriostatycznym KD oraz wkłady węglowe.

Liniowe 2 cale- Wkłady o długości 9 7/8 cala (około 25 cm) i średnicy około 2 cali (5 cm)

W filtrach działających na podstawie procesu odwróconej osmozy wykorzystywane są często wkłady liniowe o średnicy około 2 cali. Często używane są do filtracji wstępnej w zabudowanych filtrach osmotycznych, ale także jako części innego rodzaju filtrów. Skąd nazwa „filtry liniowe”? Ze względu na liniowy przepływ wody przez całe złoże, które umieszczone jest wewnątrz obudowy filtra. Są wydajne i efektywne. W naszym sklepie znajdą Państwo liniowe wkłady mineralizujące, węglowe, bioceramiczne oraz wiele innych ich rodzajów.

Liniowe 2,5 cala- Wkłady o długości około 11 cali (około 28 cm) i średnicy około 2,5 cala (około 6,5 cm)

Po pierwsze grubsze, a po drugie dłuższe od swoich konkurentów. Tak jak w wypadku 2-calowych wkładów liniowych, tak też w 2,5-calowych, woda płynie wzdłuż całej długości wkładu. Stosuje się je przede wszystkim w filtrach działających na zasadzie tak zwanej odwróconej osmozy, a także w filtrach podzlewozmywakowych. Ich pracę filtracyjną można opisać jako dokładną i efektywną. W asortymencie firmy znajdują się między innymi wkłady zmiękczająco odżelaziające, sedymentacyjne oraz węglowe.


Informacje

DANE KONTAKTOWE


Ul. Słowackiego 28/1p
43-502 Czechowice-Dziedzice


33 4711248
512 038 276
572 771 505


biuro@filtrybb.pl

Poniedziałek-Piątek 8.00-15.00

PayPal