Bidon z filtrem – opinie 

Jak działa butelka z filtrem węglowym?

Butelki filtrujące i dzbanki oczyszczające wodę od kilku lat cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki ich wykorzystaniu można delektować się czystą i zdrową wodą pitną zdecydowanie lepszą niż ciecz prosto z kranu. Ich działanie polega na zastosowaniu wymiennego filtra. Ten skutecznie usuwa niewielkie zanieczyszczenia. Co więcej, eliminuje nieprzyjemne aromaty np. chloru i znacznie poprawia smak płynu. Przykładem może być wkład do dzbanków B6 do twardej wody AQUAPHOR.

Butelka z filtrem węglowym ma zdecydowanie więcej korzyści niż dzbanek. Docenią je zwłaszcza te osoby, które często są w podróży. Chcąc zabrać ze sobą filtrowaną wodę np. z dzbanka filtrującego Kompakt AQUAPHOR czy dzbanka filtrującego Ultra AQUAPHOR, trzeba przelać ją np. do specjalnej butelki do wody przefiltrowanej AQUAPHOR. Mając bidon z wkładem węglowym, nie ma takiej potrzeby. Wystarczy zabrać go ze sobą i napełnić wodą, kiedy ta się skończy. Same filtry są wymienne. Oznacza to, że zużyty komponent można zastąpić nowym, gdy jego żywotność dobiegnie końca. Producent zwykle określa liczbę litrów wody, które mogą być przefiltrowana za pomocą jednego wkładu.

Typy butelek z filtrami dostępne na rynku

Coraz więcej osób, którym los środowiska nie jest obcy, decyduje się na rozwiązanie, jakim jest butelka filtrująca. Opinie na temat takiego wyposażenia są różne, ale jedno jest pewne: dzięki niej produkuje się zdecydowanie mniej odpadów plastikowych. Co więcej, sama butelka z filtrem może być dopasowana do indywidualnych oczekiwań. Na rynku dostępnych jest ich wiele typów. Te dzielą się ze względu na:

  •         pojemność,
  •         kształt,
  •         kolorystykę,
  •         materiał wykonania (tworzywo sztuczne lub szkło),
  •         producenta.

Czy woda z butelki filtrującej jest zdrowa?

Wiele osób, które nie miały styczności z filtracją wody, zastanawia się, jak na zdrowie wpływa ciecz, którą oczyszcza butelka z filtrem. Opinie są różne, jednak specjaliści uspokajają, że zarówno sam bidon, jak i wkład węglowy są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Co ciekawe, węgiel aktywny, który znajduje się w filtrach, ma także korzystny wpływ na układ pokarmowy i pracę żołądka. Ważny jest także fakt, że pomimo iż uważa się, że szklane bidony są zdecydowanie zdrowsze dla organizmu, to równie dobrej jakości są butelki z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest dobierany tak, aby nie miał w składzie bisfenolu A.

Na co zwrócić uwagę, wybierając butelkę z filtrem węglowym?

Podstawą w przypadku butelki filtrującej jest jej jakość. Nie warto więc sięgać po najtańsze produkty na rynku, ponieważ te mogą np. pęknąć po pewnym czasie użytkowania lub przy mocniejszym zgnieceniu. Warto wybierać sprawdzonych producentów – takich jak AQUAPHOR. Dzięki temu można także mieć pewność, że bidon jest pozbawiony BPA, czyli bisfenolu A. Ten często jest dodawany do produktów wykonanych z tworzywa sztucznego. Jego obecność z kolei mogłaby negatywnie wpływać na zdrowie człowieka.

Drugą ważną kwestią jest dostępność filtrów. Wkłady węglowe do bidonu powinny być możliwe do kupienia stacjonarnie oraz online. Co więcej, warto zwrócić uwagę na ich koszt, aby eksploatacja butelki nie okazała się wyjątkowo kosztowna.

Butelka filtrująca – opinie użytkowników

Dostępne na rynku butelki z filtrami węglowymi mają różne opinie. Najlepsze oceny zbierają te produkty, które mają poręczny kształt, pojemność 0,7 l i są wykonane z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Są one lekkie i trwałe. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany model można myć w zmywarce. Dzięki tej opcji utrzymanie bidonu w czystości jest zdecydowanie łatwiejsze. Oszczędza to czas i energię, którą można wykorzystać np. na aktywność sportową.

<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/selektywne-ujecie-ostrosci-dloni-nalewajacej-wode-z-termosu-do-kubka_23835010.htm#query=butelka%20z%20filterm&position=9&from_view=search&track=ais">Obraz autorstwa wirestock</a> na Freepik

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Informacje

Kategorie