Jaki filtr do wody wybrać – ranking 2022 

Jaki filtr do wody wybrać – ranking 2022

Czy wiesz, że według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad 80% przypadków chorób na świecie jest spowodowanych spożyciem skażonej wody, co wiąże się z ponad 25 różnymi rodzajami chorób? Woda z kranu może być pełna zanieczyszczeń, chloru, bakterii i wirusów, więc zamontowanie systemu filtrującego jest niezbędne dla Twojego zdrowia. Oto najlepsze filtry do wody ranking 2022.

Filtr do wody – ranking. Co trzeba wiedzieć?

Filtr do wody jest niezbędnym urządzeniem w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy dom, urząd, szkoła, sklep z kuchennym zapleczem, czy inny obiekt. Proces filtrowania gwarantuje, że ​​woda będzie zdatna do spożycia od razu po wlaniu jej do szklanki lub butelki – uwalnia więc od ryzyka połknięcia szkodliwych bakterii, mikroorganizmów i chloru.

Dostęp do czystej wody pitnej jest niezwykle ważny dla ludzkiego zdrowia. Nawet po zabiegach, jakim jest poddawany płyn, zanim trafi do rur wodociągowy, aby nadawał się do spożycia w domu, po drodze może ulec różnego rodzaju zanieczyszczeniom, dlatego nie zaleca się picia wody bezpośrednio z kranu. Jeśli chcesz pić czystą wodę, idealnym rozwiązaniem są filtry do wody. Ranking, który tu poznasz, pozwoli Ci dobrać sprzęt, który będzie odpowiednio dopasowany do Twoich możliwości i oczekiwań.

Filtr czy zmiękczacz wody? Ranking uwzględnia wszystko

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić przed zakupem sprzętu do usuwania zanieczyszczeń z wody, jest zrozumienie różnic między poszczególnymi produktami odpowiadającymi za poprawę jakości wody. Jednym z ważniejszych aspektów jest kwestia zakupu samego filtra lub systemu, który jednocześnie filtruje i zmiękcza wodę. W zależności od tego, jakie normy spełnia woda z kranui czy jest bardzo twarda, warto rozważyć instalację kompaktowego zmiękczacza.

System zmiękczania wody to idealne rozwiązanie, kiedy zależy Ci na przedłużeniu żywotności pralki, zmywarki, armatury łazienkowej i kuchennej oraz chcesz poprawić efektywność mycia i prania. Zmiękczona woda, czyli pozbawiona wysokiego stężenia soli wapnia, magnezu i innych metali, wpływa pozytywnie na utrzymanie sprzętu w nienaruszonym stanie. Z tego powodu nasz ranking filtrów do wody 2022 bierze pod uwagę również jej systemy zmiękczające.

Jak wybrać filtr do wody pod zlew?

Chcesz kupić filtr do wody pod zlew? Ranking uwzględnia trzy najlepsze urządzenia, które pracują podłączone do kranu lub rur. Mają one pompę, która w połączeniu z innymi elementami filtrującymi oczyszcza mechaniczne małe cząstki i inne zanieczyszczenia. Takie modele usuwają z wody nadmiar chloru. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe. Wiele nowoczesnych modeli eliminuje nawet bakterie i kamień.

Filtry do wody pod zlew – ranking:

 1.                   system odwróconej osmozy Supreme wzbogaca wodę o niezbędne składniki mineralne;
 2.                   trzystopniowa stacji uzdatniania wody AQUAFILTER system narurowy z wkładem sznurkowym;
 3.                   filtr kuchenny Kryształ B ECO charakteryzuje się kompaktową budową i estetycznym wyglądem.

10 najlepszych modeli – filtry do wody ranking 2022

Jaki jest najlepszy filtr do wody pod zlew? Jaki jest najlepszy zmiękczacz wody? Czy warto wybrać model narurowy, czy może wystarczy dzbanek filtrujący? Masz wątpliwości i chcesz kupić dobry sprzęt do swojego domu? Ranking filtrów do wody 2022 ułatwi Ci wybór i zakup produktów, z których będziesz zadowolony.

Z racji tego, że mnogość modeli dostępnych na rynku może zdezorientować wiele osób, wybraliśmy 10 najlepszych systemów oczyszczania wody, w tym wersje najbardziej kompaktowe lub te z bardziej zaawansowanymi funkcjami, na przykład odwróconą osmozą. Wszystko po to, by każdy mógł znaleźć najlepsze filtry do wody, które będą dostosowane do jego potrzeb.

10 najlepszych filtrów do wody – ranking 2022 oraz zmiękczacze wody – ranking 2022

 1.                   System odwróconej osmozy Supreme świetny stosunek jakości do ceny.
 2.                   Filtry podzlewozmywakowe UST-M praktyczność i moc.
 3.                   Korpusy 10” Aquafilter najtańszy oczyszczacz narurowy w tym rankingu.
 4.                   Dzbanki filtrujące AQUAPHOR – wyjątkowo elegancki.
 5.                   Korpusy BIG BLUE duża wydajność i uniwersalność.
 6.                   Filtry mechaniczne CINTROPURnowoczesność i skuteczność filtrowania.
 7.                   Honeywellstale utrzymana jakość oczyszczania.
 8.                   Nakranowe TAPP wygodne i ekonomiczne.
 9.                   Kompaktowe zmiękczacze dobra jakość i niska cena.
 10.                Urządzenia wielofunkcyjne technologia w służbie Twojego zdrowia i lepszej jakości życia.

Ranking filtrów do wody 2022 – szczegóły

Chcesz wiedzieć, który z wymienionych w rankingu filtrów i zmiękczaczy do wody jest najlepszy dla Ciebie? Zapoznaj się ze szczegółami każdej wersji i podejmij decyzję, co zainstalujesz w swoim domu lub mieszkaniu.

1.                 System odwróconej osmozy Supreme – filtr do wody, pozycja nr 1 w rankingu

Ta opcja wciąż króluje na rynku. Proces odwróconej osmozy usuwa do 98% zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, pozostawiając wodę kranową czystą i dodatkowo wzbogaconą o dwa cenne minerały: wapń i magnez. Za dokładną metodą oczyszczania wody pitnej stoi amerykańska membranao niewielkiej porowatości.

Warto kupić filtr odwróconej osmozy. Ranking uwzględnia go na pierwszym miejscu ze względu na wysoką jakość wykonania połączoną z ponadprzeciętną wydajnością systemu uzdatniania (do 280 litrów doskonałej jakości wody w ciągu doby) oraz bezproblemowym montażem. Sześciostopniowy system odwróconej osmozy gwarantuje dostawę zdrowej i czystej wody prosto z kranu.

2.                 Modele podzlewozmywakowe UST-M – filtr do wody, pozycja nr 2 w rankingu

Zastanawiasz się, jaki filtr do wody pod zlew wybrać? Trzystopniowy system filtracji wody FS3 EMI to łatwe i szybkie urządzenie do oczyszczania wody wodociągowej. Jest kompatybilne z wieloma typami wkładów dostępnych na rynku.

W trzystopniowym systemie filtracji są usuwane:

 •                    zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości powyżej 5 mikronów;
 •                    chlor;
 •                    piasek, rdza i inne osady.

Taki filtr montuje się najczęściej w szafce pod zlewem kuchennym, dzięki czemu nie zabiera on zbyt dużo miejsca i nie rzuca się w oczy. Każdy zestaw ma dołączoną osobną wylewkę do zamontowania pod kranem kuchennym. Dzięki niej można bezproblemowo korzystać z przefiltrowanej i oczyszczonej wody.

3.                 Korpusy 10” Aquafilter – filtr do wody, pozycja nr 3 w rankingu

Ta opcja zamyka pierwszą trójkę rankingu filtrów do wody. Są one najtańszą i najmniejszą opcją, którą można zamontować pod kranem kuchennym. Zostały wyposażone w przezroczysty klosz, który ułatwia kontrolowanie częstotliwości wymiany wkładu. Można w nim umieścić różne rodzaje części filtrującej, na przykład wkłady mechaniczne, zmiękczające lub węglowe.

Filtry do wody – ranking i szczegóły pozostałych pozycji

Jak wyglądają kwestie użytkowe i techniczne pozostałych systemów w zestawieniufiltry do wody ranking 2022? Oto najważniejsze informacje.

1.                 Dzbanki filtrujące AQUAPHOR

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jaki filtr do wody pod zlew wybrać, postaw na inne, ale tanie i wygodne rozwiązanie. Możesz je potraktować jako opcję stałą lub tymczasową. Filtr dzbankowy to ekonomiczna opcja, która pozwala usunąć z wody chlor. Dodatkowo przy wyborze wkładu możesz zdecydować się na opcję wzbogacającą wodę w minerały, np. filtr z magnezem.

2.                 Korpusy BIG BLUE

Dostępne w dwóch wymiarach wkładów:

Są przeznaczone do uzdatniania wody zimnej na głównych przyłączach w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Ze względu na dużą średnicę wydajne nawet przy niskim ciśnieniu. Zaletą tego modelu jest możliwość montażu różnego rodzaju wkładów.

3.                 Filtry mechaniczne CINTROPUR

Nowa seria Cintropur NW 800 charakteryzuje się wysoką jakością komponentów, dużą wydajnością i małymi spadkami ciśnienia. Takie filtry montuje się na przewodach, które doprowadzają wodę do budynku. To sprawia, że cała instalacja oraz wszystkie urządzenia, które pobierają wodę, są chronione przed zanieczyszczeniami i korozją.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę w tym rankingu na filtry do wody Cintropur NW 800, które mają wirówkę. To ona z pomocą siły odśrodkowej odpowiada za strącanie większych cząsteczek zanieczyszczeń na dół klosza i zabezpieczanie systemu przed uszkodzeniami.

4.                 Honeywell

Dostępne w wersji:

 •                    filtr drobnosiatkowy z opłukiwaniem siatki filtracyjnej (100 mikronów) gwarantuje ciągłe filtrowanie wody, zatrzymuje na siatce nawet drobne zanieczyszczenia;
 •                    filtr mechaniczny z płukaniem wstecznym zapewnia ciągły dopływ przefiltrowanej wody, a do tego jest szybki i pozwala oczyścić filtr niewielką ilością wody.

5.                 Nakranowe TAPP

Zamiast wykorzystywać filtry do wody pod zlew, ranking uwzględnia także modele do montowania bezpośrednio na kranie. Tak naprawdę z ich instalacją poradzi sobie nawet laik. Takie urządzenie montuje się szybko i łatwo, nawet bez używania specjalistycznych narzędzi.

Warto umieścić taki filtr nie tylko w kuchni, ale też przy armaturze łazienkowej. Na pewno wpłynie to korzystnie na stan Twoje skóry. Korzystanie z filtra prysznicowego lub kuchennego nie utrudnia dostępu do kranu ani korzystania z jego pierwotnej funkcji. Dzięki praktycznej rączce w jednej chwili można zmienić strumień wody filtrowanej na niefiltrowaną.

6.                 Kompaktowe zmiękczacze

Chcesz raz na zawsze pozbyć się problemu zanieczyszczonej i przy okazji twardej wody? Możesz się od niego uwolnić, a pomoże Ci w tym zmiękczacz wody. Ranking uwzględnia systemy zmiękczające Supreme Soft.

Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli borykasz się z twardą wodą z sieci wodociągowej lub z przydomowych ujęć. To urządzenia kompaktowe i jak na swoją funkcjonalność naprawdę tanie w zakupie. Mają elektroniczne sterowanie i systemy alarmowe. Skutecznie działają przez wiele lat i są praktycznie bezobsługowe.

7.                 Urządzenia wielofunkcyjne

Dla fanów technologicznych nowinek proponujemy nowoczesne zmiękczacze wody. Ranking bierze pod uwagę system wielofunkcyjny SUPREME MULTI, czyli innowacyjne urządzenie o szerokim zakresie funkcjonowania. Usuwa on pięć głównych zanieczyszczeń i problemów związanych z wodą:

 •                    żelazo,
 •                    mangan,
 •                    związki organiczne,
 •                    amoniak,
 •                    twardość wody.

System zawiera najwyższej jakości, nowoczesne złoże wielofunkcyjne ECOMIX® – dzięki temu jego skuteczność działania jest naprawdę duża. Trzeba jednak pamiętać, że takie urządzenia stanowią spory wydatek, a przy okazji trzeba mieć odpowiednie warunki do ich montażu.

Pamiętaj, że sam sprzęt filtrującycharakteryzuje się dużą trwałość. Należy jednak o niego dbać i pamiętać o wykonywaniu czynności, takich jak konserwacja i czyszczenie. Najważniejszy w filtrach do wody jest jego wkład oczyszczający, który należy wymieniać lub czyścić z określoną częstotliwością.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Informacje

Kategorie