Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Wpływ wody na skórę. Czy twarda woda niszczy skórę?  

Woda jest nieodłącznym elementem naszego życia. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Niedostarczanie odpowiednich ilości wody naszemu ciału, może nieść ze sobą wiele poważnych konsekwencji i chorób. Człowiek w 70% składa się z wody, ale aż 20-30% gromadzimy jej w jednym z największych organów czyli skórze. Dlatego bardzo ważne jest właściwe nawodnienie organizmu od wewnątrz ale również troska o skórę od zewnątrz.

Naukowcy potwierdzili, że spożywanie 1,5-2L wody dziennie ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz urodę. Pamiętajmy o regularnym nawadnianiu organizmu przez cały dzień, wodę powinniśmy spożywać często i małymi łykami. Czy woda może mieć jednak negatywny wpływ na nasz organizm! Oczywiście, ale z zewnątrz! Twarda woda nie służy zarówno sprzętom AGD jak i skórze. Z pewnością pamiętacie słynna reklamę z grzałką pralki oblepioną kamieniem. Tego typu kamień powoduje twarda woda, zawierająca duże stężenie wapnia i magnezu. Pierwiastki pozornie niezbędne dla naszego organizmu, ale w nadmiarze mogą negatywnie wpływać na skórę. Jaki wpływ twardej wody na cerę możemy zaobserwować? Najczęściej pojawiają się podrażnienia i swędzenie skóry, dzieje się tak dlatego, że twarda woda niszczy naturalną lipidową warstwę naskórka doprowadzając do jej przesuszenia.

Twarda woda zwiera w sobie znaczne ilości wapnia i magnezu, które powodują wysuszanie skóry. Przesuszona skora próbuje nawilżać się od wewnątrz produkując większe ilości sebum odpowiedzialnego za przetłuszczenie. Czy w takim razie bardzo miękka woda będzie bezpieczniejsza? Niekoniecznie, miękka woda wymaga stosowanie większej ilości środków myjących, których skład również może pogorszyć stan naszej skóry.

Oddziaływanie twardej wody na skórę najbardziej będą odczuwać dzieci oraz osoby starsze, a także te zmagające się z wrażliwą skórą czy alergiami. Twarda woda może pogłębiać i zaostrzać przebieg chorób skórnych takich jak trądzik czy atopowe zapalenie skóry. By ustrzec się przed tego typu problemami dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne filtry zmiękczające które można zamontować bezpośrednio na kranie czy słuchawce prysznicowej. W ofercie posiadamy również duże stację i filtry zmiękczające, które mogą zmiękczyć wodę w całym domu, nie tylko te którą spożywamy ale także wodę która trafia do naszej pralki czy zmywarki. Z pewnością wydłuży to żywotność urządzeń AGD.

Produkty, które mogą Cię zainteresować: