Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności serwisu.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Dzbanki filtrujące

Dzbanki filtrujące 

Dzbanek filtrujący to najbardziej popularny filtr do wody znajdujący się w większości domów

 

Zasada działania dzbanków jest równie prosta jak ich budowa. W koszu, który wchodzi w skład każdego dzbanka, umieszczamy wymienny wkład filtrujący. Jest to najważniejszy element będący najczęściej złożem węglowym. Dzięki niemu przefiltrowana woda zostaje pozbawiona różnego rodzaju substancji szkodliwych, które poza negatywnym działaniem na nasz organizm powodują, że smak wody odbiega od wody, którą powinniśmy pić. 

Pamiętajmy o tym, że filtrując wodę w dzbanku  usuwamy z niej wszelkie zanieczyszczenia w tym chlor, związki organiczne, metale ciężkie, fenol, rdzę, ale nie usuniemy z niej zanieczyszczeń mikrobiologicznych (bakterii, wirusów) dlatego dzbanki filtrujące przeznaczone są do uzdatniania wody wodociągowej, ewentualnie wody ze studni wcześniej uzdatnionej (dzięki Lampom sterylizującym UV). Nie możemy stosować tej metody uzdatniania w przypadku wody nieznanego pochodzenia (np. wody ze studni), ponieważ mogą się w niej znajdować liczne mikroorganizmy chorobotwórcze,których nie widać, ale negatywnie mogą wpłynąć na zdrowie nasze i naszej rodziny.

Zalety dzbanków:

1.  Smaczne napoje

Otrzymujemy krystalicznie czystą wodę pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Ulubione napoje zyskają wyjątkowy smak i aromat, a na powierzchni ulubionych napojów nie utworzy się oleisty nalot.

2. Łatwy i wygodny w użyciu

Używanie dzbanków filtrujących jest intuicyjne i niezwykle proste. Wystarczy napełnić dzbanek wodą z kranu i przepuść przez wkład filtrujący. Wymiana wkładu filtrującego zajmuje zaledwie kilka minut.

3. Głębia smaku w kropli wody

Każda kropla wody jest dokładnie oczyszczona przez wkład filtrujący, znajdujący się w dzbanku. Jednorazowa filtracja dostarcza od 6 do 8 szklanek idealnie czystej wody.
4. Bezpieczny i ekologiczny

Dzbanki filtrujące wykonane są z wysokiej jakości materiałów (BPA free). Dzięki korzystaniu z dzbanków filtrujących zamiast wody butelkowanej maleje ilość odpadów z tworzyw sztucznych.

Wybór właściwego dzbanka filtrującego

Lekkie i poręczne dzbanki filtrujące to pierwszy krok do uzyskania doskonale czystej wody przeznaczonej do spożycia. Są stylowe, niedrogie i łatwe w użyciu.
Przed dokonaniem wyboru dzbanka należy jednak wziąć pod uwagę następujące kwestie:
1. Wkłady filtrujące należy zawsze wymieniać w terminie, postępując zgodnie z instrukcją obsługi. Wkłady filtrujące mają ograniczoną wydajność, która może wynosić od 170 do 300 litrów w zależności od jakości wody.

2. W zależności od twardości wody efekt zmiękczania może kończyć się szybciej niż przewidziana wydajność wkładu.

3. Dzbanki filtrujące przeznaczone są do oczyszczania wody wodociągowej. Filtrowanie wody pochodzącej z innych źródeł za pomocą dzbanka może poprawić jej jakość, ale nie daje to gwarancji bezpieczeństwa.

4. Przefiltrowaną wodę należy spożywać na bieżąco i przechowywać ją nie dłużej niż kilka godzin poza lodówką. Woda wodociągowa po przefiltrowaniu jest całkowicie pozbawiona chloru, zapobiegamy w ten sposób powstaniu jakichkolwiek zanieczyszczeń, w tym namnażaniu się bakterii.

Jaki dzbanek wybrać?

Skuteczny i stylowy

Firma AQUAPHOR ma bardzo duży wybór dzbanków filtrujących, które dzięki wkładom filtrującym skutecznie oczyszczają wodę wodociągową. Są dostosowane do jakości polskiej wody i oczekiwań Klientów. Posiadają różną pojemność od 2,4 do nawet 4,2 litrów oraz różnego rodzaju pokrywki, takie jak: uchylna z systemem „Flip-top“ lub żebrowana ze wskaźnikiem zużycia wkładów. Istotną rzeczą w wyborze właściwego kosza dzbanka jest zużycie wody, ponieważ określa on pojemność wody przefiltrowanej jednorazowo. Należy również sprawdzić, aby wkład filtrujący był idealnie dopasowany i prawidłowo umieszczony w koszu, tak aby woda przeciekała tylko przez wkład. Dzięki temu wkład filtrujący posłuży jak najdłużej.

Funkcjonalny i dostosowany do potrzeb

Wydajność wkładu filtrującego zależy również od wielkości rodziny, jakości wody wodociągowej oraz częstotliwości użytkowania. Przykładowo wymienny wkład filtrujący o wydajności 300 litrów idealnie nadaje się dla rodziny i wystarczy na 1 miesiąc, natomiast w przypadku jednej osoby ten wkład posłuży nawet przez około 3 miesięcy. Po upływie tego okresu skuteczność wkładu znacznie spada, nie powinno to mieć jednak negatywnego wpływu na bezpieczeństwo wody.
Wszystkie wkłady filtrujące stosowane w dzbankach AQUAPHOR nieodwracalnie zatrzymują chlor, ołów, rtęć i związki organiczne, a także redukują osadzanie się kamienia. W ofercie AQUAPHOR dostępne są również wkłady, które skutecznie usuwają z wody bakterie i wirusy, a także wzbogacają wodę w dobroczynny magnez.

Wygodny i bezpieczny

Wszystkie materiały, z których produkowane są dzbanki wkłady filtrujące są całkowicie bezpieczne i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Można je trzymać w lodówce oraz myć w zmywarce *. Uchylne i żebrowane pokrywki ułatwiają napełnianie dzbanka.
Mechaniczny lub elektroniczny wskaźnik zużycia wkładu informują, kiedy należy go wymienić. Należy pamiętać o terminowej wymianie wkładów filtrujących.


* Pokrywki dzbanków filtrujących nie należy myć w zmywarce.

Produkty, które mogą Cię zainteresować: