Odżelaziające i Odmanganiające 

10 produktów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Złoża odżelaziające i odmanganiające

Jeśli zauważymy, że woda wypływająca z naszego kranu ma dziwny, metaliczny posmak i jest mętnawa, może to oznaczać, że ma ona zbyt wysokie stężenie żelaza lub manganu. Wpływ tych pierwiastków na nasz organizm może jednak wykraczać poza wrażenia wzrokowe i smakowe. Dlaczego warto zainwestować w złoża odmanganiające i odżelaziające?

Do czego przydać się mogą złoża odżelaziające i odmanganiające?

Mętność i charakterystyczny posmak to nie wszystkie konsekwencje wysokiego stężenia metali w naszej wodzie. Nadmiar żelaza może powodować powstawanie rdzawych śladów na białej armaturze. Są one trudne do zmycia i mogą prowadzić do przedwczesnej degeneracji materiałów. Jeśli chodzi o nadmiar manganu, to niedawne badania mogą wskazywać na jego związek z uszkodzeniami układu nerwowego, szczególnie u dzieci. Nie powinniśmy więc bagatelizować pierwszych oznak zanieczyszczeń w naszej wodzie.

Złoża odmanganiajace i odżelaziające – gwarancja czystości wody

Czym właściwie są złoża odżelaziające i odmanganiające? Są to specjalne wsady do oczyszczaczy, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki minerałów i związków chemicznych są w stanie wyrugować z wody szkodliwe związki, takie jak na przykład żelazo i mangan. Woda przepływająca przez złoża odżelaziające uaktywnia proces utleniania zawartych w niej cząsteczek żelaza, dzięki czemu powstaje nadtlenek tego pierwiastka. Wytrąca się on na powierzchnie złoża. Dzięki temu jest on łatwy do usunięcia. Podobnie wygląda proces inicjowany przez złoża odmanganiające.

Oferowane w naszym sklepie internetowym złoża odżelaziające i odmanganiające spełniają najwyższe normy jakości i trwałości. Posiadają również certyfikaty zezwalające na kontakt z wodą pitną.

Jeżeli woda, którą czerpiesz ze studni ma żółtawą lub rdzawą barwę, a w dodatku wydziela nieprzyjemny zapach, najprawdopodobniej przyczyną jest wysoka zawartość żelaza i manganu. Złej jakości woda jest najczęstszym problemem dotykającym właścicieli studni głębinowych. Nadmiaru tych dwóch pierwiastków w wodzie pitnej absolutnie nie należy lekceważyć. Może bowiem przyczynić się do rozwoju wielu poważnych chorób, a dodatkowo bardzo utrudnić nam życie (plamy na świeżo wypranych ubraniach, żółte zacieki na umywalce, szybsze zużycie sprzętów AGD). Istnieje jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zastosować odżelaziacz wody.

Czy złoże do odżelaziacza jest konieczne?

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania odżelaziaczy i odmanganiaczy, należy użyć odpowiedniego złoża filtracyjnego. Jest ono bowiem bezpośrednio odpowiedzialne za wyłapywanie związków żelaza i manganu z wody, a także umożliwia szybkie i wysokie uzdatnienie wody. Dobrej jakości złoże do odżelaziacza cechuje się długą trwałością oraz gwarancją długoletniego funkcjonowania. Jednak wraz z upływem czasu, nawet najbardziej wydajne złoże do odżelaziacza ulegnie zużyciu i konieczna będzie jego wymiana.