Reduktory, filtroreduktory 

12 produktów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Niemal każdego dnia każdy z nas ma kontakt z wodą. Jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, mycia czy gotowania. Nierzadko jednak jakość wody pozostawia wiele do życzenia. W sieciach wodociągowych najczęstszym problemem jest osad z kamienia a także ewentualny zapach chloru.

Redukcja siarkowodoru lt - podstawowe kroki

Inaczej wygląda sytuacja w gospodarstwach korzystających z własnych studni. Aby woda ze studni nadawała się do spożycia, musi najpierw zostać uzdatniona, czyli musi nastąpić redukcja siarkowodoru lt, żelaza i redukcja manganu. Filtr, zakupiony bez wcześniejszej analizy wody jest podstawowym błędem popełnianym przez użytkowników wody studziennej.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w kwestii uzdatniania wody nie istnieją rozwiązania uniwersalne. Każdy system filtrujący należy dobrać pod kątem parametrów surowej wody czerpanej ze studni. Dopiero szczegółowa analiza stężenia poszczególnych związków oraz poziomu pH wody zadecyduje, jakiego złoża do uzdatniania wody powinniśmy użyć.

Jeżeli woda z postaci bezbarwnej i bezwonnej zamienia się w ciecz o nieprzyjemnym zapachu, najczęściej przypominającym woń zgniłych jaj, jest to sygnał, że najprawdopodobniej pojawił się w niej siarkowodór. W takiej sytuacji redukcja siarkowodoru lt jest koniecznością ponieważ korzystanie w dalszym ciągu z wody będzie nie tylko uciążliwe, ale także może doprowadzić do przykrych zmian skórnych. Na pewno też dla nikogo nie jest komfortowe mycie się w wodzie wydzielającej okropny zapach.

Przeprowadzenie badań wody pozwoli ustalić dalszy przebieg rozwiązania tej niekomfortowej sytuacji. Najczęściej problem znika po założeniu filtra redukującego siarkowodór w wodzie bądź po wymianie anody magnezowej na tytanową.

Redukcja manganu? Filtr odmanganiający dobierz po analizie wody

Zredukowanie poziomu manganu w wodzie jest zazwyczaj trudniejsze niż proces odżelaziania bądź usunięcia twardości wody. W przypadku, kiedy w wodzie musi nastąpić redukcja manganu, filtr odmanganiający powinien zostać dobrany tylko po wcześniejszym zbadaniu próbki wody. Eksperci w naszym sklepie internetowym udzielają profesjonalnego wsparcia w zakresie wyboru odpowiedniego złoża odmangającego. Dobre złoże odmanganiające musi cechować się dużą skutecznością oraz łatwością eksploatacji. Warto, aby jego płukanie i regeneracja odbywały się bez dodawania innych środków chemicznych ponieważ jeżeli taki zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo, to nadmanganian potasu może dostać się do środka instalacji.

Reduktor ciśnienia wody - czy jest obowiązkowy?

Chcąc zapewnić prawidłowe działanie instalacji wodnej w naszym gospodarstwie domowym, warto rozważyć reduktor ciśnienia wody. Montaż takiego urządzenia pozytywnie wpłynie na pracę instalacji oraz nasze rachunki. Ograniczy również do minimum ryzyko uszkodzenia filtrów podłączonych pod nasze rury wodociągowe.

Reduktor ciśnienia wody ma za zadanie skutecznie regulować ciśnienie wyjściowe wody w instalacji, utrzymując je na bezpiecznym poziomie. Urządzenie składa się z membrany, która w zależności od tego czy woda przepływa przez instalację, jest dociskana i zwiększa szczelność bądź rozluźniania i otwiera zawór.

W reduktorach ciśnienia wody można zastosować filtr, który pozwoli na ochronę instalacji przed uszkodzeniami wywołanymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo, ewentualna awaria urządzenia będzie wiązała się z wymianą samego filtra, a nie całego reduktora.

W kwestii, który reduktor ciśnienia wody będzie odpowiedni do naszego domu bądź mieszkania doradzi ekspert w naszym sklepie internetowym.