Kategorie

Pomoc

Lampy i żarniki UV do wody

Woda przeznaczona do spożycia powinna być pozbawiona chorobotwórczych mikroorganizmów. Jej dezynfekcja może zostać przeprowadzona przy pomocy specjalnej lampy UV do wody. To produkt, który zabezpiecza wodę przed różnego rodzaju wirusami i bakteriami, dając pełne bezpieczeństwo mikrobiologiczne i gwarancję skuteczności. Ultrafioletowe lampy do wody doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, lokalach gastronomicznych itp.

Poza lampami ultrafioletowymi, w tej kategorii oferujemy również wysokiej jakości żarniki UV. Są one kompatybilne z większością modeli urządzeń w naszym sklepie. Każdy ultrafioletowy żarnik efektywnie eliminuje pojedyncze komórki mikroorganizmów, niszcząc bakterie i pasożyty bytujące w wodzie. Regularnie wymieniany żarnik ultrafioletowy zapewnia wysoką skuteczność dezynfekcji cieczy, dochodzącą do 100%.

Jak działa filtracja(dezynfekcja) z wykorzystaniem ultrafioletu?

Dostępne w naszej ofercie urządzenia przeznaczone są do biologicznego uzdatniania wody, a więc do pozbywania się z niej wszelkich bakterii, mikroorganizmów oraz drobnoustrojów. Nie można w ten sposób pozbyć się zanieczyszczeń stałych, ale dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń z naszej oferty można mieć pewność, że woda będzie biologicznie bezpieczna dla zdrowia.

Zasada działania jest stosunkowo prosta. Lampa z żarnikiem UV jest zaprojektowana w taki sposób, aby generowane przez nią światło mogło swobodnie przenikać przez przepływającą wodę. Silne promienie ultrafioletowe mają szkodliwe działanie na mikroby znajdujące się w cieczy. Komórki mające w swoim składzie kwas nukleinowy skutecznie wchłaniają to promieniowanie, czego efektem jest trwałe uszkadzanie struktury DNA. Po przejściu przez żarnik bakterie oraz drobnoustroje są już jedynie martwymi komórkami, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Nasze produkty powinno się połączyć oczywiście z dodatkowymi filtrami usuwającymi zanieczyszczenia stałe, które również można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Zapraszamy do zapoznania się z rozbudowanym asortymentem.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 66 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 66 elementów