Kategorie

Pomoc

Odwrócona osmoza filtry osmotyczne RO

Akcesoria filtrujące metodą odwróconej osmozy należą do najbardziej popularnych urządzeń uzdatniających wodę dostępnych na rynku. Produkt ten doskonale sprawdza się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w biurach, restauracjach oraz obiektach użyteczności publicznej. Woda spożywcza, którą jesteśmy w stanie uzyskać przy pomocy filtra osmotycznego, jest zdrowa, smaczna oraz wolna od wszelkich chorobotwórczych mikroorganizmów.

Odwrócona osmoza umożliwia wyeliminowanie z wody naprawdę małych cząsteczek, takich jak pojedyncze jony. Dlatego filtry osmotyczne znakomicie nadają się do całkowitego usuwania bądź redukcji szerokiego spektrum zanieczyszczeń. Klasyczny system, w którym wykorzystana jest odwrócona osmoza, składa się z tzw. wstępnego wkładu węglowego, specjalnej membrany osmotycznej, kranika oraz z pojemnika na czystą wodę.

Oczyszczanie wody bez stosowania środków chemicznych

Ogromna popularność stosowania takiej metody oczyszczania wynika z naturalnego przebiegu tego procesu. W filtrze zastosowana jest specjalna, półprzepuszczalna błona, powszechnie określana mianem membrany. Woda pod odpowiednim ciśnieniem jest przeciskana przez membranę, w której wnętrzu następuje jej „rozpad molekularny”. W efekcie po drugiej stronie błony mamy już wodę pozbawioną zanieczyszczeń, które trafiają bezpośrednio do instalacji kanalizacyjnej. Dodatkowo zamontowane są tam jeszcze wkłady węglowe oraz mineralizujące, dzięki którym jakość wody pitnej po oczyszczeniu stoi na najwyższym poziomie.

Produkty tego typu są rekomendowanym rozwiązaniem do oczyszczania wody kranowej. Filtr o odwróconej osmozie usuwa z wody nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, poprawiając jej walory smakowe i zapachowe. W naszej ofercie proponujemy produkty w wielu formach i o różnych wydajnościach, które bardzo łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem, jak i z atrakcyjnymi cenami.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 101 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 101 elementów