Kategorie

Pomoc

Nadmanganian potasu


Nieorganiczny związek chemiczny, jakim jest nadmanganian potasu to sól potasowa kwasu nadmanganowego, która cechuje się dość szerokim zastosowaniem w wielu dziedzinach. Substancja ta jest mocnym utleniaczem i wykazuje przede wszystkim silne właściwości bakterio i grzybobójcze, dzięki czemu jest przydatna między innymi do oczyszczania wody pitnej. Związek chemiczny jest dostępny w formie pastylek lub kryształków, które często można nabyć także w aptekach.

Wykorzystując nadmanganian potasu, można również rozłożyć żelazo oraz mangan na nierozpuszczalne związki, które są następnie usuwane w czasie procesu filtracji wody.W przypadku domowej filtracji wody Nadmanganian Potasu wykorzystywany jest do regeneracji filtrów odżelaźniających i odmanganiających.

Uzdatnianie wody z przydomowej studni

Wykorzystanie nadmanganianu potasu jest wręcz konieczne w przypadku wielu domów jednorodzinnych pobierających wodę z przydomowych studni. Szczególnie przy płytkich studniach może występować problem zbyt dużej zawartości manganu w składzie wody, mającego bardzo niekorzystny dla zdrowia. Kłopotliwa jest również duża ilość żelaza, którą nierzadko łatwo zauważyć nawet gołym okiem. Zażelaziona woda pozostawia bowiem na armaturze charakterystyczny, rdzawy nalot.

Ta metoda jest wykorzystywana głównie w technologiach wody i ścieków. Sól potasowa kwasu nadmanganowego jest wykorzystywana do regeneracji złóż w odżelaziaczach ze złożami katalitycznymi np. Greensand.

Bezpieczne i szczelne opakowania

W naszej ofercie prezentujemy opakowania z nadmanganianem potasu w kilku różnych wersjach wagowych do wyboru. W sklepie sprzedajemy wyłącznie produkty wysokiej jakości, a do tego odpowiednio zabezpieczone. Przypominamy, że ten toksyczny związek chemiczny nie tylko jest niebezpieczny, ale także kompletnie nieodporny na działanie promieniowania UV. Z tego powodu sprzedajemy go w specjalnych, ciemnych i doskonale uszczelnionych opakowaniach. Zapraszamy już teraz do zapoznania się z naszym asortymentem.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów